DELONGHI DEM 8,5

Automatické vypnutí při plné nádržce
Rozměry
41.5 x 33 x 26 mm
Ionizátor

Přenosný kompresorový odvlhčovač s držadly
Odvlhčovací kapacita 8,5l /den.
Elektronická funkce antimráz do 2°C.
Vlhkostat.
Automatické vypnutí při plné nádržce (kapacita 2l).
Velmi tichý chod (38db).
Hmotnost: 9 kg
Rozměry (šxhxv): 41,5 x 33 x 26 cm

• , zakoupeno v Expert.cz

Zatím nebylo použito

• Pěkně snížil vlhkost ve sklepě, kde jsem ho měl přes zimu umístěný.
    • Občas se bezdůvodně rozsvítila kontrolka zamrznutí a stroj jen foukal a neodvlhčoval. Dalo se to ale řešit vytažením ze zásuvky a opětným zapojením.

Asi po čtyřech letech provozu mu uniklo chladivo.

• , zakoupeno v Topelektro

doporučuji: malý ale šikovný

• , zakoupeno v Smartelektro.cz

• 80ti % vlhkost snížena na až 54% ,což je super
    • zatím nevím

tento výrobek jsem vybrala na základě recenzí,zatím spokojenost,ale pravda, že ho máme teprve asi 10 dní,tak se uvidí později,zatím pracuje na jedničku.

• , zakoupeno v Nakupka.cz

• Tichý
    • Za den zvládne jednu místnost dostat z 65% na 50%
    • Při koupi mi nedošlo, že otočný knoflík, kterým se nastavuje spínání přístroje, nezobrazuje vlhkost; bylo tedy nutné koupit vlhkoměr zvlášť

Tišší přístroj jsem nenašel a po této stránce jsem spokojen.

• Odvlhčuje
    • Funguje přes spínanou zásuvku
    • Hlučný
    • Často zamrzá

Musel jsem dotáhnout všechny šrouby aby přstal drnčet. Stejně je hlučný jako stará lednice s ventilátorem.

• hluk, levné plasty,

Ze začátku byl relativně tichý, pak ale začal dělat takový rámus, že není slyšet vlastního slova, nepomáhá zatížení, ani postavení na úplně rovnou plochu. Často vypíná kvůli nízké teplotě (i v 18°C). Ve 25m2 kde máme přes zimu zhruba 80% vlhkost, ji dokázal snížit jen na asi 46%, níže už to nedokáže - vím, že za tuto cenu při tomto příkonu to asi ani lépe nelze, proto to nevidím jako negativní vlastnost.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Opravdu funguje, vytaha ze vzduchu litry vody.
    • Nema vlhkomer

Odvlhcovac funguje skvele. Za tu cenu nema zadne technicke vystrelky (displej, programy apod.), s cimz jsem pocital. Rekl bych, ze neni prilis hlucny, na spani to ale samozrejme neni.

Je dobre mit vlhkomer a sledovat kdy je treba poustet pristroj a kdy staci vetrat oknem (kdyz je venku vlhkost nizsi).

Odvlhcovac pouzivam v byte v panelaku, rozhodne nam s ni pomohl..

• , zakoupeno v KASA.cz

• snadná obsluha
    • dobrá účinnost - vylévám cca litr denně
    • vyšší hlučnost - nicméně při spánku mi nevadí
    • dodavatel by mohl přiložit návod v ČJ
    • při prvním použití mi blikala kontrolka "zamrznutí" (v místnosti cca 15°C) - na chvíli jsem vypojil ze zásuvky a již bez potíží
    • mohl by mít displej s nastavením požadované hodnoty vlhkosti