DELONGHI DES16EW

250 W

• + snadné ovládání
    • + tichý chod
    • + dobrá účinnost
    • + možnost instalovat na zeď, přidělat kolečka či připojit hadici místo nádržky
    • - spotřeba 250-300W není úplně zanedbatelná (při delším provozu)

Odvlhčovač mohu jen doporučit, funguje přesně jak má.

• , zakoupeno v EURONICS

• Relativně lehký a rozměrově kompaktní. Lze ho tak snadno přenášet.
    • Hlučnost při spuštěném kompresoru vyšší (vyšší než jakákoliv moderní lednice). Provedení vyvolává lehké obavy z životnosti, ale po pár dnech používání těžko hodnotit.
    • Provokují se zárukou 5 let, která je jen pro Itálii.

Ve své kategorii má souhrn vlastností, které se jevily ideální. Pokud by mi nevadila vyšší váha a rozměry, šel bych do výkonnější verze DDS 20 či 25.

• Som velice spokojena

9.2 kg
Příkon
250 W

Ochrana před nadbytečnou vlhkostí

Vzpomeneme-li na tropický prales, ať už ten skutečný nebo v ZOO, jako první nám na mysl přijde ten těžký vzduch, na který nejsme vůbec zvyklí a vlhkost na kterou si bohužel občas zvykat začínáme. Pokud je podobné klima jako v deštném pralese i u vás doma, pak je rozhodně něco špatně. Příliš vlhký vzduch není pro naše zdraví ideální a není dobrý ani pro náš domov.

Vlhké klima představuje perfektní prostření pro nejrůznější plísně, bakterie a může způsobit i korozi, vytváří tím velmi nepříjemné prostředí pro domov. Okna začínají být orosená a vyprané prádlo, které místo provonění a vnesení svěžesti, schne dva dny. Řešením takové situace je odvlhčovač vzduchu DeLonghi DES16EW, který zajistí ochranu před nadbytečnou vlhkostí pro váš domov.

Proč je odvlhčovač vzduchu tak důležitý?

Odvlhčovač vzduchu DeLonghi eliminuje celkovou vzdušnou vlhkost, která dokáže poškodit zdi, nábytek a zejména dřevěné prvky - dřevo se kvůli vlhkosti vlní a může začít i hnít. Zároveň ulevuje alergikům, nebo komukoliv, kdo trpí třebakožními nemocemi, revmatismem či zánětem kloubů. Kvalita a čistota vzduchu je celkově velmi důležitá pro zdravé a čisté prostředí ve vaší koupelně, sklepu, prádelně, či kdekoliv jinde.

Odvlhčovač vzduchu DeLonghi DES16EW perfektně odstraňuje vlhkost z nejtypičtějších míst pro bakterie a ochrání vás před vznikem plísní nebo rezivěním. Díky speciální sadě pro montáž na stěnu a obousměrným prouděním vzduchu lze tento malý odvlhčovač navíc použít i jako nástěnný.

Nízká hmotnost a elektronické ovládání

Odvlhčovač vzduchu DeLonghi DES16EW je velmi lehký. Díky praktickému vysunovacímu držadlu a kolečkám ho lze snadno přepravovat z místnosti do místnosti. Na elektronickém panelu můžete snadno nastavit požadovanou úroveň vlhkosti a zároveň monitorovat aktuální vlhkost a teplotu. Díky průhledné 3litrové nádržce na vodu navíc vždy na první pohled uvidíte výkon odvlhčovače.

• + snadné ovládání
    • + tichý chod
    • + dobrá účinnost
    • - spotřeba 250-300W není úplně zanedbatelná (při delším provozu)

Odvlhčovač mohu jen doporučit, funguje přesně jak má.

• , zakoupeno v EURONICS

• Relativně lehký a rozměrově kompaktní. Lze ho tak snadno přenášet.
    • Provokují se zárukou 5 let, která je jen pro Itálii.

• Som velice spokojena
    • Nic zatim

• funguje super
    • co den to litr vody

doporučuji všem

• , zakoupeno v EURONICS

• Opravdu funguje, ale těch slibovaných až 16 litrů za 24 hodin asi nedokáže, možná někde v lázních v páře. Nicméně se mi povedlo vlhkos v bytě ustálit na požadované % a od té doby se mi okna nerosí a myslím že už se nebude tvořit ani plísně.
    • Je jen trochu hlučnější. Pomáhá ale podložka z nějaké tvrdé pěny. Já jsem použil podložku (6 mm) pod plovoucí podlahu.

Při zkoušce velmi propagovaného odstraňovače vlhkosto značky ceresit aero, jsem zjistil že za měsíc mi to pohltilo asi 0,5 l a okna byla stéle nesnesitelně mokrá. No a o plíšních ani nemluvě. Byly to zbytečně vyhozené peníze. Vše doporučuji tento a nebo mu podobný přístroj.

• Používáme ho na sušení prádla přes zimu a v při 18st dokáže z prádla a vlhkosti místnosti vysosnout tak 1,5 litru za 12hodin a prádlo je suché.
    • Dost hučí a vibruje. Máme ho na dřevěné podlaze a musíme ho podkládat molitanem aby tolik neřval i tak je ale dost hlučný.

Funguje ale je hlučný

• malé rozměry
    • možnost instalace na zeď
    • ventilátor by mohl mít plynulou regulaci otáček (má pouze 2 stupně)
    • chybí návod k používání v češtině

příliš brzy na další hodnocení

• Funguje.
    • Za 8hodin "vycucl" 2,5 litru vody při 75% vhlkosti.
    • Jsem teprve na začátku používání,tak ho zas nechci přechválit,ale určitě je to dobrá investice než tablety ceresit :)
    • Návod v češtině chybí,ale na překážku to není.

Doporučuji.