FRAL DryMet 16

37 dB
Příkon
260 W
Automatické vypnutí při plné nádržce

• , zakoupeno v COOL SERVIS s.r.o.

Stroj pracuje výborně, hlasitost dobrá, zatím spokojenost.

• Dá se postavit těsně ke zdi
    • Minimální hlučnost - neruší
    • Malá spotřeba a dobrý výkon
    • Použit kvalitní materiál - plast

Mám již tento typ 3 roky v provozu a nyní jsem si pořídil druhý. Podle vzhledu je nerozeznám

• Množství odsávané vody, opravdu je znát menší vlhkost v bytě

Příkon
260 W
Automatické vypnutí při plné nádržce

Odvlhčovač vzduchu FRAL DryMet 16

• Odvlhčovací výkon:    16 l/24h (30 °C, 80% r.v.), 18,5 l/24h (32 °C, 90% r.v.)
  • Průtok vzduchu:         250 m3/h
  • Provozní vlhkost:        40-99% r.v.
  • Provozní teplota:         7-35 °C
  • Elektrické připojení :   220-240V 50Hz
  • Příkon:                       260 W (20 °C,60% r.v.)
  • Hlučnost:                    37 db(A)
  • Objem nádrže:            4 litry
  • Rozměry (h x š x v):    270x320x570 mm
  • Hmotnost:                   11,2 Kg

Manuální ovládání (jednoduché) - pro ty co upředňostňují výkon, před elektronickými funkcemi

Praktický design - lze umíštit přímo ke stěně (nasávání zepředu, výfuk horem)

Kompaktní rozměry 4 otočná kolečka

Nízká spotřeba energie - výparník bez žebrování

Ekologické chladivo R134a

Možnost napojení potrubí pro trvalý odvod kondenzátu

Mechanický, omyvatelný filtr

Automatické vypnutí kompresoru při naplnění nádržky kondenzátem nebo dosažení požadované vlhkosti (elektronika sleduje vlhkost vzduchu)

Automatické odtávání při práci v nízkých teplotách

Funkce Autorestart - po odpojení a opětovném zapojení do sítě se přístroj vrátí do předešlého nastavení

FRAL DryMet 16 je držitelem německého certifikátu kvality a bezpečnosti TÜV/GS

• , zakoupeno v COOL SERVIS s.r.o.

Stroj pracuje výborně, hlasitost dobrá, zatím spokojenost.

• Dá se postavit těsně ke zdi

Dobré řešení odstranění vlhkosti v hůře větratelných prostorách
    Lépe se dýchá
    Prevence vzniku plísně

• tichý
    • je účinný, výrazně snižuje vlhkost

zatím jsem velmi spokojená,
    uvidíme jak bude pracovat,až se na jaro zvýší vlhkost v domě

• , zakoupeno v COOL-MARKET.CZ

• tichý, funkční, odpovídá popisu, jednoduché ovládání
    • mohl by být delší napájecí kabel

velká spokojenost s odvlhčovačem, během prvního dne byla nádržka téměř plná, vlhkost vzduchu se snížila již v krátké době používání

• -jednoduchá obsluha
    • -tichý
    • -kvalitní dílenské zpracování
    • -nasává vzduch zepředu-můžu ho postavit ke zdi
    • -funguje jak má
    • -pokud vydrží, tak proti vůbec nic

• jednoduchá obsluha
    • malá spotřeba
    • kapacita odvl. vzduchu

zatím spokojenost

• , zakoupeno v COOL-MARKET.CZ

• přístoj předčil mé očekávání.Kde se bere stále ta voda,nevím,ale fakt maká a velice tiše.Spotřeba do 250w na plný výkon.

jen tak dál

• , zakoupeno v COOL-MARKET.CZ

• super,každý den vyléváme nádržku plnou vody
    • zatím nic

doporučujem všem kdo má problémy s vlhkem v bytě,plísněmi

• kvalitní plast
    • funguje
    • nepříliš hlučný
    • nemá zabudovaný vlhkoměr, byl by nám nanic, ale radovali bychom se, jak vlhkost klesá - nicméně pokles vlhkosti je tak markantní, že tuhle drobnost rádi odpustíme - odvlhovačů s vlhkoměrem je navíc spousta, mohli jsme si svobodně vybrat a volili jsme tento, věřili jsme, že je tichý - a je, za dveřmi o něm v noci v naprostém klidu vůbec nevíme, přes den je jeho broukání docela příjemné - když si člověk představí, že broukání rovná se vycucnutá voda, tak si ho přímo zamiluje.

Usoudili jsme, že Italové asi o odvlhčování budou něco vědět ( Benátky např. :)), stránky obchodu a hlavně jejich snaha komunikovat se zákazníky nám rovněž byly sympatické....
    Naprosté nadšení, vzduch bere zepředu, takže se dá postavit ke zdi, v rohu místnosti vypadá skvěle :). Naprosto jednoduchá obsluha , žádný displej, jen informační světýlka, volba výkonu otočným regulátorem. Plast vypadá velmi dobře, kvalitně, nádoba s vodou se dobře vyjímá a zase vkládá. Výkon naprosto dostačující - nedokážete si ani představit, kolik vody je nacucnuté ve zdech kolem vás, hlavně v sádrokartonu - po prvním dni jsme vylili plné čtyři litry (celou nádrž) vody, lůžkoviny přestaly být vlhké, sůl mokrá....doufáme, že i plíseń brzy chcípne vysušením. Neznám krásnější zvuk než kapání vody do nádobky odvlhčovače (je slyšet jen občas) a jeho tiché broukání pokládám za hudbu :). Dnes, po týdnu provozu je všude sucho a všechno suché. Vůbec nám nevadí drobné prasklinky ve spárách sádrokartonových desek, které se při vysychání objevily - však jsme taky vylili už přes deset litrů vody a spíš jsme měli strach, že nám ten mokrý sádroš spadne na hlavu. Je to momentálně můj nejmilejší přístroj a kamarád.
    Skvěle se přenáší a díky kolečkům se s ním dobře manipuluje.