Rohnson R-9240

570 W
Časovač

• Velice pěkný vzhled
    • Jednoduché ovládání
    • Přístroj není nikterak hlučný (cca jako klimatizace)
    • Maximální spokojenost. Absolutně jsem nečekal, že účinnost bude taková.
    • V domě jsem měl vlhkost cca 65%. Plíseň se tvořila nad i kolem oken, obývák, kuchyň, ložnice. Zkoušel jsem po dobu tří let snad vše (větrání, Savo a podob. přípravky, termo nátěry, chytré houby, tablety, nic neúčinkovalo efektivně). Při použití odvlhčovače po 3 hodinách provozu začaly místa s vysokou vlhkostí (špalety oken, okna) vysychat. Nyní mám vlhkost cca 50-55% a okna se téměř nerosí, plíseň se přestala tvořit. Jinak bydlím v rodinném domě po rekonstrukci. Nová plastová okna, podlahové vytápění v přízemí. Obytná plocha 120m2. Vysoušeč pouštím vždy v noci (na noční proud) po dobu 5 hodin. Ráno vylévám cca 4 litr vody. Reálná spotřeba tohoto přístroje je 550 W. Ekonomika provozu: 2,20/1,10 Kč (Standardní sazba/noční proud). V mém případě mne měsíční provoz vychází na 165 Kč (5 hod./den, noční sazba). Při používání říjen-duben náklady cca 990Kč.

Přístroj je poměrně těžký (žena by mohla mít problém s přenášením), hmotnost cca 20 kg

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Kvalitní výrobek, vysoký výkon, fungující "smart".
    • Zabudovaný vlhkoměr měří hodně orientačně, ale dá se to vychytat...
  • , zakoupeno v chytry-obchod.cz

• kolečka usnadňující manipulaci, možnost napojení hadičkou např. do odpadu, prodloužená záruka na 4 roky

Za 24 hodin jsme vylili skoro 20 litrů vody, což bylo pro nás neuvěřitelné. Zatím jsme použili jeden víkend na chatě, ale už teď víme, že to byla dobrá volba. Normálním větráním bychom se tolika vody nezbavili.

Objem kondenzační nádrže
7 l
Hlučnost
46 dB
Příkon
570 W
Časovač

ROHNSON R-9240

Odvlhčovač vzduchu ROHNSON R-9240 vhodný pro prostory do 200 m². Díky omyvatelnému filtru je odvlhčovač lehký na údržbu. Odvlhčovač R-9240 disponuje inteligentním řízením odvlhčování v závislosti na teplotě a vlhkosti v prostoru, dále pak nabízí možnost nastavení velmi tichého režimu a automatické přepínání režimu. U odsavače  R-9240 nechybí ani časovač 1-24 hodin, či speciální funkce pro sušení prádla. Vertikální odvod vzduchu při sušení prádla. Světelná indikace plného zásobníku a funkce automatického vypnutí při naplnění je samozřejmostí.         Technické parametry:

Výkon odvlhčování (35°C a 80% RV): 40 litrů/den

Vhodný pro prostory do 200 m²

Typ ekologického chladiva R-134A.

• Kapacita zásobníku na vodu: 7 litrů.
  • Provozní teplota: 5°C - 35°C

Ergonomický systém proudění vzduchu pro snížení hluku

Inteligentní řízení odvlhčování v závislosti na teplotě a vlhkosti v prostoru

Možnost nastavení velmi tichého režimu. Automatické přepínání režimu.

Časovač 1-24 hodin

Speciální funkce pro sušení prádla

Vertikální odvod vzduchu při sušení prádla

Světelná indikace plného zásobníku a funkce automatického vypnutí při naplnění.

Vyjímatelný a omyvatelný filtr

Příkon: 570 W

Nastavení vlhkosti (30-80%) a ukazatel relativní vlhkosti (%).

Funkce nepřetržitého chodu.

Funkce uchování nastavení při výpadku napájení.

Kontinuální odvod kondenzátu.

Automatický systém proti zamrznutí (Anti-frost).

Jednoduché skladování napájecího kabelu. 6 stupňů ochrany přístroje.

Praktická rukojeť a kolečka pro snadnou manipulaci."

• Skvělý výkon
    • Čekal jsem větší kravál :) (docela tichý)

Mám ho asi 12 hodin a naprostá spokojenost.

• Velice pěkný vzhled
    • Jednoduché ovládání
    • Přístroj není nikterak hlučný (cca jako klimatizace)
    • Maximální spokojenost. Absolutně jsem nečekal, že účinnost bude taková.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Kvalitní výrobek, vysoký výkon, fungující "smart".
    • Zabudovaný vlhkoměr měří hodně orientačně, ale dá se to vychytat...

• velký výkon odvlhčování
    • moderní vzhled
    • menší hlučnost v porovnání s výkonově stejným odvlhčovačem
    • záruka 4 roky
    • velká nádržka na vodu
    • dětský zámek
    • autorestart
    • časovač
    • nízkou spotřebu el. energie
    • hmotnost 22 kg

Odvlhčovač máme doma asi 2 týdny. Vlhkost se snížila z 70% na 50%. První týdne běžel skoro pořád, teď už jen cca 2 - 4 hod. za den.
    Odvlhčovač má hmotnost 22 kg, ale vzhledem k max. výkonu 40 litrů za 24 hod. je to odpovídající hmotnost.

• Vysoký výkon odvlhčování
    • Pěkný design
    • Rozdíl v naměřené vlhkosti odvlhčovače a vlhkoměru 20-25%
    • Hlučnost při nejnižším výkonu
    • Rezonuje přední panel

V téhle cenové kategorii bych očekával kvalitnější uchycení předního panelu a také kvalitní senzor vlhkosti. Pokud v bytě je reálně 30% vlhkosti, tak senzor ukazuje 50-53%

• Vysoký výkon
    • Poctivé přesné zpracování výrobku
    • Elegantní vzhled
    • Nízká hlučnost
    • Funkce pro sušení prádla (funguje velmi dobře).

- vysoký výkon při nutnosti rychlého snížení vysoké vlhkosti
    - nízká spotřeba po dosažení / udržování nastavené vlhkosti
    - odtok možný hadičkou, nemusím chodit nic vylévat
    - celkem jednoduchá obsluha (zvládnou i rodiče)

Poměrně výkonný přístroj na relativně velkou obytnou plochu.