Nejnovější recenze ze sekce Odvlhčovače vzduchu

Siguro DH-B500W Dugong

SILVERCREST SLE 200 B2

SILVERCREST SLE 200 B2

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz medosmen

Přidáno: 20. ledna 2023

(naposledy upraveno 20. ledna 2023)

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• v jednoduchosti je krása
  • hlučnost přijatelná
  • Asi nejlevnější kompresorový v poměru cena/účinnost
  • nízká spotřeba

Asi nejlevnější kompresorový v poměru cena/účinnost
Už v prosinci roku 2022 jsem pokukoval po nějakém odvlhčovači leč už mi nezbyly finance. Původně jsem chtěl koupit Trotec TTk96 za cca 5500 Kč, ale ten teď v lednu zrovna neměli na skladě a nebo měli ale za skoro 9 tisíc. Dále má vysokou spotřebu za den kolem 17 Kwh a to bychom se nedoplatili. Pak ještě Woods MDX14 jsem chtěl původně koupit za cca 4600, ale také ho prodejci zrovna neměli na skladě. Tak jsem se rozhodl pro ten z Lidlu. Se slevou 200 Kč a s dopravou celkem za 2728 Kč což jak říkám je snad nejlevnější v poměru cena/výkon. A teď k samotnému odvlhčování. Dělá co má a hodnoty přesně odpovídají hodnotám udávaným výrobcem samozřejmě změněné o hodnoty dle teploty prostředí. Takže reálný výkon za 12 hodin je následující. V místnosti o ploše cca 6m2 se odvlhčilo kolem 1,75 litru vody což je 3,5 litru za 24 hodin a při třetinovém výkonu vlivem nižší teploty okolí. Vlhkost klesla z cca 95% na 85% při teplotě okolo 10 stupňů celsia. Program na sušení prádla jsem ještě nezkoušel ani nevím co přesně to dělá, zda to jenom nefouká větrákem vzduch a kompresor je vypnutý. Někdo psal, že se při tom nedá spát, ale dokázal jsem spát při zapnuté čističce vzduchu která teda byla hlučná ještě více na třetí stupeň, takže větráček u odvlhčovače je tišší než je větráček u čističky. Co se týče odvlhčování jsem zatím spokojen a dávám 5 hvězdiček.

Ověřený zákazník ProAlergiky.CZ Radim

• Tichý
  • Velká nádržka na kondenzát
  • Nízká spotřeba

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Zakoupeno v MALL.CZ

• relativně malá spotřeba a celkem dobrý výkon (účinnost)
  • tichý
  • malý

relativně malá spotřeba a celkem dobrý výkon (účinnost), je tedy tichý i když je celkem malý

Ověřený zákazník ProAlergiky.CZ Jenda

Přidáno: 20. ledna 2023

(naposledy upraveno 20. ledna 2023)

• Poměrně mírná hlučnost
  • Výkonný
  • Lehce ovladatelný
  • Krytá nádobka se nerozleje při neopatrném vyjmutí.
  • Dotykové ovládání.
  • Zbytečně hlasitý zvukový signál při zapnutí/vypnutí

Je to druhý odvlhčovač v domácnosti. Oproti prvnímu (starší typ kupovaný v OBI) má mnohem lepší výkon. Běžná vlhkost vzduchu v bytě kolem cca 75% se s použitím tohoto odvlhčovače pohybuje kolem cca 52%.

Ověřený zákazník Rohnson Ověřený zákazník

Zakoupeno v Rohnson

Prachový filtr nic moc,docela se zanáší i za ním,účinnost tím bude zřejmě dost klesat,uvidíme po delší době...používán v běžném bytě.

Midea/Comfee MDDF-20DEN7

Midea/Comfee MDDF-20DEN7

• výkonný, po 15 hodinách provozu vylévám plnou nádržku kondenzátu
  • poměrně jednoduchá obsluha
  • po stránce designu nevypadá špatně, vhodný i do bytového interiéru
  • hlučnější při vyšších otáčkách větráku
  • horší manipulace - chybí madla

Je to již můj třetí odvlhčovač, přístroj využívám v menší obytné místnosti, kde se z důvodu nedostatečné izolace objevuje vyšší vlhkost a plíseň, zejména v zimních měsících. Před lety jsem vlastnil starší model od téhož výrobce, který vydržel v provozu dlouhá léta, než mu odešel větrák. Poté jsem používal výrobek Trotec, který však měl výrazně nižší výkon a svou funkci uspokojivě neplnil. Nyní jsem se vrátil zpět k Midea-Comfee, k modelu MDDF-20DEN7 a jsem naprosto spokojen. Po cca 15 hodinách provozu na plný výkon vylévám plnou třílitrovou nádržku. Přístroj disponuje jednoduchým ovládáním, větrák má tři stupně výkonu - na nejnižší stupeň je docela tichý. Limit vlhkosti lze měnit. Při plné nádržce se přístroj sám vypne. K nevýhodám patří jistá hlučnost u vyšších stupňů výkonu. Manuál je velmi rozsáhlý, avšak obsahově nepříliš dobře zpracovaný. Zmínit lze asi i horší manipulaci s přístrojem - chybí lepší madla, ale nejde o vážný nedostatek. Odvlhčovač se určitě výborně hodí do bytových i nebytových prostor s vyšší vlhkostí, zabrání vzniku plísní. Lze jej doporučit, pracuje výborně.

Sinclair CFO-20P

Sinclair CFO-20P

Ověřený zákazník COOL SERVIS s.r.o. Václav

Přidáno: 19. ledna 2023

Zakoupeno v COOL SERVIS s.r.o.

Výrobek je v provozu pár dní. Funguje dobře. Srozumitelný návod, jednoduchá obsluha.

Ověřený zákazník Vzdušín.cz honza

Zakoupeno v Vzdušín.cz

• Funguje jak má, jsem spokojen

Ověřený zákazník Vzdušín.cz Lenka

Zakoupeno v Vzdušín.cz

Zatím používáno krátce vypadá, že funguje

Ověřený zákazník Rohnson Šárka

Zakoupeno v Rohnson

• Dlouho jsme vybírali a musím říct že tento odvlhčovač splnil mé očekávání i co se týče hlučnosti. Za mě veliká spokojenost.
MASTER DH720P

MASTER DH720P

Ověřený zákazník Profimašiny.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 18. ledna 2023

Zakoupeno v Profimašiny.cz s.r.o.

Ještě jsem zboží pořádně nestačil vyzkoušet.

Ověřený zákazník Kostečka jbo

Zakoupeno v Kostečka

• Vykonny, takze celou mistnost o teplote vzduchu 14 st.C zvladne z vlhosti 90% na 70% vysusit behem 4,5 hodiny a bud muzete vylit nadobku a nechat jet dalsich par hodin a vysusovat na 60% nebo proste vypnout a je klid.
  • Krasny jednoduchy design.
  • Ma na boku i vyvod pro hadici, takze na chalupe, kde pres tyden nikdo neni a odvlhcovac se zapina casovacem a nadrzka by se zaplnila, tak muzete nechat vytikat kondenzat hadici pryc.
  • Je fakt tichoucky

Malatec 16408

Malatec 16408

Ověřený zákazník DO-DOMU.CZ Lubomír

Zakoupeno v DO-DOMU.CZ

Jsem velice spokojen, splňuje nad očekávání moje požadavky.

TESLA Smart Dehumidifer XL TSL-AC-VIRGO

TESLA Smart Dehumidifer XL TSL-AC-VIRGO

Přidáno: 17. ledna 2023

(naposledy upraveno 17. ledna 2023)

• Snadno přenosný díky výklopnému madlu
  • Mobilní aplikace umožňuje snadnější ovládání a detailnější nastavení zařízení
  • Odvlhčuje jak má, na dosušení prádla výborný pomocník.
  • Po měsící používání se objevila chyba E1, zařízení buď nejde. zapnout anebo se po chvíli vypne.
  • Dle pokynu v manuálu se nepovedlo chybu odstranit.
  • Kratší přívodní šňůra.
  • Posláno na reklamaci.

Zařízení se mi jak po technické tak i designové stránce líbí, bohužel vydrželo v běžném provozu necelý měsíc

Ověřený zákazník ProAlergiky.CZ Pajanbk

Přidáno: 16. ledna 2023

(naposledy upraveno 16. ledna 2023)

• Funguje skvěle.
  • Tichý chod.
  • Přiměřená spotřeba.

Zakoupeno do bytu cca 60m2. Po konzultaci s prodejcem jsem vybral tento 20L model, protože menší 12L by nemusel stačit. Severní stěna bytu není zateplená a objevila se na ní plíseň. V zimě prakticky není možné stěnu vysušit větráním, protože při teplotě místnosti kolem 20st.C je stěna tak studená, že je na vnitřní straně v podstatě rosný bod. Udržet relativní vlhkost pod 60% moc nešlo, i když jsme krátce intenzivně větrali. Půjčili jsme si vysoušeč a opravdu to pomohlo, takže padlo rozhodnutí koupit MeacoDry. Provoz je naprosto bezproblémový. Zapnu a jede. Používám nastavení 55% a 60% relativní vlhkosti. Jsou to střední teploty s hysterezí 6%, tzn. že při 58% resp. 63% zapne a při 52% resp. 57% vypne (a pak průběžně kontroluje stav). Tady mám trochu výtku, víc by se mi líbil rozsah hystereze od 55% do 60%. Vysoušet pod 55% při teplotě cca 20st.C už není tak efektivní. Nejlépe mi tedy vychází nastavení na 60%. Vysoušeč nemá časovač, ale v podstatě není potřeba, provoz na nastavenou vlhkost postačuje. Výborné je, že si vysoušeč sám volí otáčky ventilátoru a udržuje je na spodní hranici, což zvyšuje účinnost. Při nočním režimu ventilátor jede na minimální otáčky. Kompresor samozřejmě ztišit nelze, ale je to naprosto v pohodě. Dá se to přirovnat k chodu ledničky. Nádržka je 4,8 litrů. Spotřeba elektřiny pro naplnění nádržky mi vyšla cca 3,4 kWh (při vlhkosti cca 60% a teplotě cca 20st.C). Je to velmi přibližný údaj. Za mě je spotřeba přijatelná, je lepší projet trochu elektriky než likvidovat plíseň. Navíc většina elektřiny je nakonec přeměněna v teplo.
Součástí vysoušeče je i hepafiltr, ten jsme zatím nepoužili. Na vstupu vzduchu je jemné sítko pro zachycení hrubších nečistot.
Koupě vysoušeče nebyla zanedbatelná investice. Jsem ale rád, že jsme do toho šli. MeacoDry má navíc 5-ti letou záruku, která snad nebude potřeba.
Za případné nepřesnosti se omlouvám, nejsem odborník. Odvlhčovač ale rozhodně doporučuji.

Trotec TTK 30 E

Trotec TTK 30 E

Přidáno: 16. ledna 2023

(naposledy upraveno 19. ledna 2023)

• Design - rozměry a manipulace, ovládání
  • Menší výkon, hlučnost

Trotec TTK 30 E vydržel v provozu 5 let - odvlhčování menší obytné místnosti převážně v chladných měsících. Přístroj jsem koupil s ohledem na dobré recenze a tehdy i cenu. Ve srovnání s mým předešlým přístrojem (Midea Comfee MD 20) jsem ihned zaznamenal podstatně menší odvlhčovací výkon. Je nezbytné dbát na pravidelné čištění filtru od prachu, filtr se vyjímá poměrně jednoduše. Odvlhčovač disponuje možností připojit odtokovou hadici - nevyužil jsem. Vzhledem k menšímu výkonu postačuje nádobka. Ovládání je jednoduché, s přístrojem se i vzhledem k designu dobře manipuluje, v interiéru nepůsobí nijak divoce. Nevýhodou je větší hlučnost, zejména při plném výkonu větráku (ten má dva stupně). Po pěti letech odvlhčovač prakticky odešel - nebere víc než odhadem deci tekutiny za den. Znovu už bych jej nepořídil, zejména pro nedostatečný výkon.

Concept OV1210 Perfect Air

Concept OV1210 Perfect Air